wz


Novinky
Akce

Bayla
Odchov 2005
Odchov 2007
Plánovaná štěňata

Djaru
Tepa
Reggae

Fórum o KK
Kontakt
Odkazy

LVT "Léto s Lassií" 8. -15. 7. 2006 Žamberk

   
Tak tahle akce se opravdu povedla. Letního výcvikového tábora zaměřeného hlavně na poslušnost a agility se zúčastnilo
14 kraťand: Bayla, Beeba, Casper, Dejdy, Djaru, Era, First, Girlie, Harry, Máří, Odie, Tepa, Terra a Skip.
Trénovalo se od neděle do pátku, každý den dopoledne a odpoledne po 90 minutách a celý týden nás provázelo horké letní počasí. Pokud sprchlo, tak pouze o poledních pauzách, aby nikdo o svou hodinu nepřišel ;-).
Středa byla podle táborového programu oddychovým dnem. Část táborníků si naordinovala vlastivědnou vycházku do okolí Žamberka, jiní odpočívali na terásce nebo dospávali a jinak doplňovali síly... a bláznivá část krakatých šílenců si domluvila individuální výcvik obrany, na který se přijel podívat také Čerýsek.
Večer jsme společně poseděli u krbu (zprvu i s masíčkem, pak ale nějak v tom šrumci krbík vyhasl - nestíhačka :-D). Posezení se účastnil i nový import z Německa, trikolorní pejsek Falstaff vom Palmbachtal s paničkou Janou. Jeho moravské jméno zní "Fajný" a v budoucnu ho možná potkáte ve Zlíně.
Bayla si v týdnu před táborem rozsekla ve vodě polštářek přední tlapky, ránu měla zašitou třemi stehy a tak měla od agility během tábora odpočinek. Zkusila si pouze krátce středeční obranu a závěrečné sobotní závody, kde jako "zkušená závodní harcovnice" běžela mimo pořadí (což byl ovšem mimochodem dobrý vtip, protože po proleženém týdnu skákala příšerně a tudíž se o poslední místo v klidu mohla ucházet :-D).

Krakatice "na place" ukázaly, že jsou agilitní talenty a ani vedro a pořádná tréninková zátěž je jen tak neskolí (což se o páníčcích říci nedá, kór v blízkosti kantýny zásobené studenými lahváči :-D).
Djaru, který nikdy poslušnost, agility ani obranu nezkoušel, se za ten týden tak vypracoval, že jsme všichni zírali. Ten pes je skutečný tréninkový talent, práci si užívá jako nejlepší zábavu a bylo mi potěšením si s takovým "materiálkem" zamakat.
Tepa nadchla každého, kdo se s ní přišel pomazlit. Je to optimistické sluníčko a v necelých pěti měsících zvládla takovou sportovní dávku, že by jí mohl leckterý dospělec závidět. Tahle feňulka nám ještě ukáže!
Děkuji Pavlovi Koškovi za perfektní tréninkové vedení na parkuru (viděli jste už jeho táborovou reportáž?), Josefu Šestákovi za bezvadnou lekci obrany, Ivanu Růžičkovi za krásnou fotodokumentaci, Aničce za hlídání Elišky a všem kraťandím táborníkům za perfektní partu a spoustu legrace!!! Bylo nám s vámi moc fajn a už se těšíme na další akce.
Z důvodu nedostatku místa vybírám z Ivanova archivu především zdejší stránkové kraťandy. Ostatní krakaťáci se jistě časem objeví na svých vlastních stránkách (viz odkazy).

Djaru přijel v pondělí odpoledne - vůbec netuše co znamená agility a další výcvik. Hned se se mnou jakožto cizí paničkou aktivně zapojil do práce, čímž mě mile překvapil. Na sobotních závěrečných táborových závodech začátečníků už krásně napojoval skokovky, zatáčel a prokládal to ještě tunelem a kladinou, vše v docela slušné rychlosti.
Tenhle pes je opravdový výcvikový talent a pracovat s ním byla pro mě obrovská radost proložená notnou dávkou adrenalinu :-).
Djaru a některé ostatní přítomné KK - výcvik základní poslušnosti::
 
Tepa - pětiměsíční štěně s úžasným smyslem pro jakoukoliv legraci i práci:


Aktivní příprava psů a psovodů mezi tréninky :-D :-D :-D:

Středeční ranní individuální akce - obrana pro zájemce:
Bayla - vyštěkání, protiútok, hladké zadržení; ve druhé řadě fotek výslech podle ZVV1, protiútok a hladké zadržení


Djaru - první obrana v životě - řekli byste to do něj? ;-)


Čery (ČORO MORO):


A pár dalších fotek: Zuzana coby strašidýlko do zelíčka, Era, Casper, 2x Terra, 2x Máří:


Středeční večerní posezení u nás:

Čerstvý německý import - pejsek Falstaff vom Palmbachtal "Fajný":

Závěrečné táborové závody - Bayla (mimo pořadí):

Táborové závody - vyhlášení (KK-poslušnost, KK agility začátečníci, KK agility pokročilí)